Navigáció
Jótállás, szavatosság
Érvényes: 2015.12.18 - től
Kérjük a vásárlás után, tanulmányozza a jótállási feltételeket, olvassa el a „Használati, kezelési útmutatót” és az abban foglaltakat tartsa be ! A jótállási határidő a fogyasztási cikk fogyasztó részére történő átadása, vagy ha az üzembe helyezést a vállalkozás vagy annak megbízottja végzi, az üzembe helyezés napjával kezdődik. Ellenőrizze, hogy a csomagolás alatt a termék sértetlen-e! Az üvegajtókat tartalmazó dobozokat minden esetben ki kell bontani ! A megvásárolt bútor minőségét átvételkor (kiszállításkor) ellenőrizze és amennyiben hiányt, sérülést, vagy egyéb hibát észlel, azt azonnal, de legalább a vásárlástól számított 3 munkanapon belül az ELADÓ ÜZLET-nek jelezze ! A rendeltetésszerű használat közben keletkezett hibákat a további károsodás megelőzésének érdekében haladéktalanul kérjük üzletünkbe bejelenteni.
A közlés késedelmességéből eredő károkért a vásárló felelős.
Jótállás keretébe tartozó hiba esetén a fogyasztó
- elsősorban – választása szerint – kijavítást vagy kicserélést követelhet, kivéve, ha a választott jótállási igény teljesítése lehetetlen, vagy ha az a vállalkozásnak a másik jótállási igény teljesítésével összehasonlítva aránytalan többletköltséget eredményezne, figyelembe véve a szolgáltatás hibátlan állapotban képviselt értékét, a szerződésszegés súlyát és a jótállási igény teljesítésével a fogyasztónak okozott érdeksérelmet.
- ha a vállalkozás a kijavítást vagy a kicserélést nem vállalta, e kötelezettségének megfelelő határidőn belül, a fogyasztó érdekeit kímélve nem tud eleget tenni, vagy ha a fogyasztónak a kijavításhoz vagy a kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt, a fogyasztó – választása szerint – a vételár arányos leszállítását igényelheti, a hibát a vállalkozás költségére maga kijavíthatja vagy mással kijavíttathatja, vagy elállhat a szerződéstől.
Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.
A fogyasztó a választott jogáról másikra térhet át. Az áttéréssel okozott költséget köteles a vállalkozásnak megfizetni, kivéve, ha az áttérésre a vállalkozás adott okot, vagy az áttérés egyébként indokolt volt. Ha a fogyasztó a termék meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a vállalkozás nem hivatkozhat aránytalan többletköltségre, hanem köteles a terméket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza. A kijavítást vagy kicserélést – a termék tulajdonságaira és a fogyasztó által elvárható rendeltetésére figyelemmel – megfelelő határidőn belül, a fogyasztó érdekeit kímélve kell elvégezni. A vállalkozásnak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze. A kijavítás során a termékbe csak új alkatrész kerülhet beépítésre. Nem számít bele a jótállási időbe a kijavítási időnek az a része, amely alatt a fogyasztó a terméket nem tudja rendeltetésszerűen használni. A jótállási idő a terméknek vagy a termék részének kicserélése (kijavítása) esetén a kicserélt (kijavított) termékre (termékrészre), valamint a kijavítás következményeként jelentkező hiba tekintetében újból kezdődik. A jótállási kötelezettség teljesítésével kapcsolatos költségek a vállalkozást terhelik.
A rögzített bekötésű, illetve a 10 kg-nál súlyosabb, vagy tömegközlekedési eszközön kézi csomagként nem szállítható terméket – a járművek kivételével – az üzemeltetés helyén kell megjavítani. Ha a javítás az üzemeltetés helyén nem végezhető el, a le- és felszerelésről, valamint az el- és visszaszállításról a forgalmazó gondoskodik. Garanciáját a jótállási jegy vagy fizetési bizonylat bemutatásával érvényesítheti.Jótállási szolgáltatások kizárása:
- szakszerűtlen összeszerelés okozta károsodásra,
- áruátvételt követő szállítási sérülésekre,
- a használati-kezelési útmutatót nem tartották be,
- egy alkatrész, vagy elem természetes kopás, vagy elhasználódás során tönkremegy,
- a fa természetes anyagából adódó kisebb színeltérésekre,
- nem rendeltetésszerű használatból adódó sérülésekre,
- a gyermekkanapé, vendégágyas kanapéágy és sarokgarnitúra ágyként történő folyamatos használatára,
- az oldalsó részen lévő szövet megrongálódása a kihúzható rész rézsútos használata következtében,
- az ágyneműtartó lefelé át lett nyomva,
- bútorlapok nedvesség hatására keletkezett duzzadására,
- külső erőszakos behatolás következtében, vagy a terméken a vevő vagy idegen személy átalakítást, javítást végzett,
- textilbőrrel vagy bőrrel bevont garnitúrák nem kezelése bőr ápolóval, mely miatt kiszárad, repedezik és kopik a felülete,
- olyan hibákra, amelyre a vevő árengedményt kapott,
- helytelen tárolás, helytelen kezelés, rongálás,
- kárpitos bútor esetén test helyének benyomódása "üléstükör" kialakulása, enyhe ráncosodás (ez a tulajdonsága bõr bevonóanyagnál is kialakulhat).
- elemi kár, természeti csapás,